Stolní pásová pila

Stolní pásová pila

Stolní pásová pila

Stolní pásová pila je vaší pravou rukou

Přesné, rovné řezy nebo odolnost a snadná manipulace. To jsou klíčové vlastnosti, které chcete od stolní pásové pily na kov ve své dílně. Pásová pila je pro hobby nebo profesionální řemeslníky v zámečnické nebo údržbářské dílně neocenitelný pomocníkem při práci s ocelí, hliníkem nebo dalšími slitinami a materiály. Proto při jejím výběru buďte ostražití a mějte na paměti, že řez je takový, jaká je pila. A obzvláště u těch pásových se nevyplatí dělat kompromisy.
Pásové pily na kov určené k řezání malých průměrů jsou díky své hmotnosti ideální jak do malých dílen, tak na stavby. I lehké přenosné stolní pily mohou být vybaveny například chlazením nebo možnostmi úhlování. Klíčovými vlastnostmi, které oddělují zrno od plev, jsou precizní zpracování a tuhost ramene nebo kvalitní motor.

Přenosná, přesná a spolehlivá

Kvalitní stolní pásová pila musí být snadno přenosná, ale přesto má zvládat náročnou práci svých větších "sourozenců". Od jednoduchého principu pily, který zahrnuje výkonný motor, 2 kotouče a pilový pás, se odvíjí:
  • přesné a rovné řezy
  • rychlost a efektivita práce

Mobilní pilous poslouží v dílně i na stavbě

Stolní pásová pila na kov Pilous ARG 130 mobil je přesně to pravé pro práce na stavbách a montážích. Díky váze necelých 50 kg se pila pyšní velkou mobilitou, kterou podrhují hliníková vanaotočný podstavec. Díky dalším klíčovým vlastnostem - aretaci ramene ve spodní poloze, pojezdovým kolečkůmmadlům je pila skutečně mobilním pomocníkem. Vyrábí se v manuálním provedení o kolmém řezném rozsahu Ø 130 mm (180x100) mm.
Forte-Wespa

Do jedné ruky, ale na přesnou práci

Mezi nejlehčí stolní a tím pádem snadno přenosné pásové pily na kov patří Pilous ARG 105 mobil. Nejlehčí zástupce své řady, který váží pouhých 27 kg, odvede svou práci stejně přesně a precizně jako jeho těžší "sourozenci". Jeho hmotnost oceníte zejména na stavbách, montážích nebo při lehčí dílenské výrobě. Vyrábí se v manuálním provedení při úhlování na jednu stranu. Řezný rozsah při kolmé úhlu je Ø 105 mm (105x110 mm).
Forte-Wespa

Z řady ARG 130 si vyberete stolní pásovu pilu podle potřeby

Malé, ale spolehlivé a výkonné. Taková je základní charakteristika stolních pásových pil Pilous ARG řady 130. Pily najdou široké uplatnění v zámečnickýchúdržbářských dílnách nebo strojních provozech a montážích v terénu. Odolnost robustní konstrukce zajišťují odlitky ze šedé litiny. V nabídce najdete verze i s podstavcem, kompletním chladícím systémem nebo sofistikovanou regulací přítlaku.

Vyberte si svého Pilouse

Ruční šikula vyniká univerzálností

Univerzální lehkou pásovou pilou na kov, která výborně poslouží díky své nízké hmotnosti jak v dílnách, tak na stavbách a montážích, je Bomar Pulldown 160.120 G. Vyniká jak svými pouhými 38 kg, tak výkonným dvourychlostním motorem, rychloupínacím svěrákemnatáčecím ramenem. Ovládání pily, respektive ramene je manuální. V kolmém řezu je určen pro Ø 120 mm (120x120/160x120/150x120 mm).
Forte-Wespa

Všechny váhové kategorie na jednom místě

V naší nabídce si kromě kvalitních malých profesionálních stolních pil na kov můžete vybrat i sofistikovavé přístroje vyšších kategoriích, které jsou vhodné do nepřetržitých provozů a na řez velkých průměrů. Vybírat můžete pásové pily značek BOMAR, MEBA, FORTEPILOUS.