Pilové pásy na kov

Pilové pásy na kov

Kvalitní pilové pásy na kov

Pilový pás na kov musí řezat jako nůž máslo. Chtějte to nejlepší

Hledání vhodného pilového pásu na kov k vaší pile nemusí být složitá alchymie. Důležitých parametů, které rozhodují o rovném a čistém řezu, je několik. Patří k nim rozměry a délka pásu. Ty se odvíjejí od značky a typu pily. Zkrátka, vaše pilka má rozměry napsané ve svých genech, tedy technickém listu. Podstatný je i počet a velikost zubů nebo také to, na jaký materiál je pás určen. Rozhodujte se ale i podle kvality pásu. Mějte na paměti, že spolehlivý pás musí vydržet standardní zátěž. To znamená, že o jeho kvalitě se rozhoduje už při výrobě. Přečtěte si základní charakteristiku pilových pásů na kov.

Za vším hledejte materiál. Ten rozhoduje o hustotě a tvaru zubů pilového pásu na kov

Každý typ pilového pásu má jiný počet zubů o různých velikostech. Nepsané pravidlo říká, že v ideálním případě mají být při řezu v záběru aspoň 3 zuby. Další jednoduchá poučka všech hobby i profesionálních strojařů a zámečníků říká, že čím více zubů, tím se pilový pás na kov hodí na menší průměr materiálů.

Kvalita, výběr, tradice. Výrobu pilových pásů na kov máme v krvi

Jsme předním českým výrobcem kvalitních pilových pásů. Jako společnost FORTE-WESPA garantujeme vysokou spolehlivost a trvanlivost našich výrobků. Pilové pásy pečlivě kontrolujeme a podrobujeme mechanickým i chemickým zátěžovým testům. A navíc, když něco potřebujete, jsme tu vždy pro vás. Ať už hledáte odborou radu nebo spolehlivý servis.
cogwheel-303465_640

30 let na trhu

Na českém trhu působíme od roku 1992. Za více jak tři desítky let jsme načerpali neocenitelné zkušenosti.
chemistry-856929_640

Testy a zátěžové kontroly

Nevyrábíme zmetky. O kvalitu nám jde především, proto pilové pásy vždy pečlivě testujeme.
books-155522_640

Snadný filtr

Nabízíme opravdu široký výběr pásů. Díky jednoduchému filtru vždy najdete rychle ten, který potřebujete.

Pilové pásy Forte-Wespa si poradí s jakýmkoliv kovem. Vyberte si podle vašich potřeb

V naší nabídce naleznete pilové pásy na různé druhy kovů. Máme pásy určené na dělení nerezové i kyselinovzdorné oceli, zvláštních slitin a barevných kovů, na speciální bronzy i neželezné kovy. Naše pásy si poradí s řezáním materiálu všech velikostí i tvarů.
Pro určení správného rozměru pilového pásu zadejte název pásové pily:

 

Pilové pásy na kov vyrábíme bimetalické nebo z nástrojové oceli a tvrdokovu

Pilové pásy na kov kromě rozměru, typu a počtu zubů definuje i materiál, ze kterého je vyrábíme.
  • Bimetalické. Tělo pásu tvoří ušlechtilá ocel speciálního složení o tvrdosti přibližně 50 HRC. Výbornou pružnost a tvrdost doplnují špičky zubů, které s pyšní zpracováním z ušlechtilé oceli a tvrdosti kolem 69 HRC. Bimetalické pásy vynikají dlouhou životností a výborným výkonem.
  • Z nástrojovém oceli. Jak nosná čast, tak i zuby pásu vyrábíme z nástrojové oceli. Tvrdost zubů se pohybuje okolo 65 HRC. Pilové pásy na kov z nástrojové oceli se použivají na řezání ocelí běžných jakostí do pevnosti tahu 700 N/mm2. Hodí se na řezání průřezů, trubek nebo profilů.

Pilové pásy nabízíme na většinu materiálů

  • oceli
  • neželezité kovy
  • nerezové a kyselinovzdorné oceli
  • titanové a speciální bronzy
  • umělé hmoty i dřeva
  • zvláštní slitiny

Podívejte se na naše řady pilových pásů na kov

High Performance

Pilové pásy z řady High Performance se hodí na profily s velkými průřezy, profily s exterémním pnutím, H a válcové profily, nosníky, silnostěnné trubky, nerezové a kyselinovzdorné oceli, slitiny Ni a Ti, oceli do tvrdosti do 50 HRC, vysocelogovanou ocel apod. Vybrat si můžete varianty XenotecXtrema, Durotec, Pro H 42 nebo Super SCL.
Forte-Wespa

Bimetalové pásy

Špičkový výkon, odolnost vůči opotřebení a vysoká přesnost řezu. To jsou hlavní charakteristiky našich bimetalových pásů z variant FW N, FW L, FW KBN nebo FW Plus. Tyto pásy se mimojiné hodí na řezení nerozových a kyselinovzdorných ocelí středního a většího průřezu, ocelí do tvrdosti 45 HRC, neželezných kovů, na všechny průměry materiálů a i pro sériové svazkové řezání 
Forte-Wespa

Pásy s povlakem z tvrdokovu

Pás s vrstvou tvdokovu vyrábíme s kombinovanými zuby. Hodí se na Ti, hliníkové bronzy a AMPCO, zušlechtěné oceli do tvrdosti 62 HRC, zirkon, molybden, litiny, plechy, ale i šamot, thermopar, sklo apod. V nabídce máme varianty pilových pásů na kov Galaxy HMD, Galaxy HMS nebo Saphir U.
Forte-Wespa

Nejste si jisti výběrem? Poradíme vám s volbou vhodných pilových pásů i s nastavením řezných parametrů. Kontaktujte nás.

Věděli jste, že ...

Tvrdost materiálu, která je klíčovým faktorem pro výběr správného pilového pásu na kov, označují tři písmena HRC. Za tímto označením stojí dvojice bratrů Rockwellových. Hugh M. a Stanley P. Rockewellovi se řídí definicí, že tvrdost je mechanická vlastnost, která vyjdařuje odpor materiálu proti vnikaní takzvaného indentoru při určité teplotě. Tak praví akademická poučka. Bratři  Rocwellovi použili jako indentor jednodiamantový kužel a podrobili materiál zatěžkávající zkoušce silou 1471 N. 
  • zkouškou HRC se testují tvrdé materiály (existují i stupnice HRA, HRB, HRN, HRT, atp.)
  • hodnoty HRC najdete v zpravidla v rozsahu 20 - 67